Haber

Meclis baskınına katılan şaman: Bu olaya katılanlar tuzağa düşürüldü

Sputnik’e konuşan Chansley şunları söyledi: “Bana göre bunun bir tuzak olduğu açık. “Trump ve destekçilerine karşı manevi bir operasyon olarak düzenlendi.”söz konusu.

6 Ocak 2021Chansley, olayların açıkça siyah veya beyaz olarak değerlendirilemeyeceğini belirtti. “Bu gri alanda yer alan bir konu. Evet o gün şiddet ve kaos vardı. Peki bu şiddetli bir ayaklanma mıydı? Hayır değildi. İçerideki göstericilerin çoğu barışçıldı. O gün yaşananları, bu olaylara neyin yol açtığını ve sonrasında yaşananları analiz ettiğimizde, yaşananlara dair daha net bir tablo elde edebiliyoruz.”dedi.

Capitol yetkilileri daha önce binanın korunması için Ulusal Muhafızlardan yardım talep etmişti ancak bu talep reddedildi. Yetersiz gerekçelerle reddedildi.Aktivist, FBI’ın 6 Ocak’taki miting için toplanan ana hareketlere odaklandığını belirtti. casuslar yerleştirdiğini, ajanlarınbir şeylerin planlandığına dair bilgi verdiğini, hatta Pentagon’a bile kitlesel bir olayla ilgili terör tehdidindenBundan bahsettiğini ancak tüm bunların Ulusal Muhafızları harekete geçirmek için yeterli görülmediğine işaret ederek, “Yani bu bir istihbarat hatası değil, bu istihbarat bilgilerinin gizlenmesidir.”söz konusu.

Kalabalığın içinde BLM ve Antifa hareketlerinden aktivistler Trump destekçileri gibi poz vererek göründüler ve ‘Şiddete eğilimli oldukları yanılsamasını yaratarak’ rolChansley, ne çaldıklarını vurgulayarak şunları söyledi: Kalabalığın içindeki federal ajanların şiddeti ve kaosu kışkırttığına dair video görüntüleri ve spekülasyonlar da mevcut.”İfadelerini kullandı.

Chansley, bu olayların ardından medya ve hükümetin Trump destekçilerini eleştirdiğini söyledi. yerli teröristler olarakisim vermeye başladı propagandaKampanyalarıyla esasen anayasal haklarını ellerinden aldıklarını belirten, “Binanın içinde görünmem aynı zamanda şiddetli ayaklanmanın şokunu, dehşetini ve söylemini de güçlendirdi. Sonuç olarak Trump kendisini ve destekçilerini hedef alarak Amerikalıların zihinlerinde ve kalplerinde büyük bir tepki yarattı.”değerlendirmesini yaptı.

Bu olaylarda uluslararası casuslukla da anılan Chansley, o gün Ukraynalı oligark Igor Kolomoyskiy’e bağlı bir medya kuruluşu olan protestocuların ortasındaydı. ‘1+1’ televizyon kanalı aracılığıylaKendilerine eski Ukrayna istihbarat görevlisi Sergey Dubin’in de eşlik ettiğini vurgulayan, “Ve bu konuyla ilgili herhangi bir soruşturma yok, herhangi bir tutuklama yapılmadı.”dedi.

FBI, Sputnik’in argümanları Açıklama talebini reddetti.

habersenpazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu