Haber

Darende Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından resim sergisi açıldı

Darende Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından fotoğraf standı açıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, okulda stant açılışında, bu tür çalışmaların öğrencilerin hayatlarına olumlu etki yaptığını belirterek, öğrencileri ve öğretmenlerini çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Okul Müdürü Hikmet Altınok, kendilerine emanet edilen öğrencileri topluma faydalı olacak şekilde mezun etmek için çaba harcadıklarını, öğrencilerine eğitim-öğretim başarısının yanı sıra fotoğrafçılık gibi becerileri de kazandırmayı hedeflediklerini anlattı. .

Resim öğretmeni Aynur Yıldırım, öğrencilerin yaptığı minyatür, karakalem, akrilik, sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kolaj çalışmaları, mozaik ve kes-yapıştır çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Çok kısa sürede değerli ve özel eserler ortaya çıkarıldığını belirten Yıldırım, “Kurs sırasında çok yetenekli öğrencilerimizin olduğunu gördük. Çocuklarının bu yeteneklerini gören velilerimiz bile şaşırdı. Amacımız sanatsal katkı sağlamaktı. Onların eğitimlerinin yanı sıra becerilerini de artırmayı başardığımızı düşünüyorum. Buradan sonraki hedefimiz ikinci dönemde çok daha kapsamlı olmak.” “Eserler ve sergiler düzenlemeyi planlıyoruz.” söz konusu.

Sergiyi ziyaret eden Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Müdürü Abdullah Süren de sanatın ve bilimin genç nesillere zamanında aktarılması gerektiğine değinerek, standın hazırlanmasında emeği geçen okul yöneticileri ve öğrencilere teşekkür etti.

alucrahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu